Slovo ředitelky školy

Jsme školou, kde jsme se rozhodli vzdělávat a poznávat své hranice jinak než je běžné. Vychováváme a vzděláváme děti ve věkově smíšených třídách podle školních vzdělávacích programů MŠ a ZŠ, které jsou založeny na principech a způsobech práce s dětmi v připraveném prostředí s řadou jednoduchých pomůcek s promyšlenými didaktickými postupy. V prostředí, které využívá a podporuje přirozený potenciál dítěte tak, aby mohlo samo, téměř bez cizí pomoci, zkoumat, růst a poznávat všemi svými smysly, vztahy a souvislosti okolního světa. Snažíme se, aby naši žáci neměli pouze dílčí informace z oblasti jazyků, matematiky, historie, biologie,…… ale aby svět okolo sebe vnímali jako celek, kde vše se sebou souvisí a na sebe navazuje. Aby se rozvíjeli  jako osobnosti, které vědí kým jsou, co zvládnou, čím pomohou, co chtějí a kam směřují.  To vše se děje podle předem stanovených pravidel a s řádnou důsledností.

Velice ráda bych se ve své práci držela několika důležitých maličkostí:

• Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného (nejsme žraloci)
  • Dohody platí (žádné lži)
  • Štěstí hledám na cestě, ne v samotném cíli
  • Bez práce nejsou koláče (žádné rychlovky, musí to trochu bolet)
  • Žij a nechej žít (respektuj, dej prostor)
  • Nestěžuji si, hledám východisko
  • Just do it! (žádné výmluvy)

Mgr. Helena Jordánová