Mateřská škola

Mateřská škola Sluníčko se nachází v sousedství sportovního areálu Rybníček. Budova je také nově zrekonstruovaná a náleží k ní rozlehlá zahrada s ovocnými i okrasnými dřevinami, velkým pískovištěm, posezením pro rodiče a sestavou dětských prolézaček.

MŠ má jednu třídu rozdělenou na jídelní, herní a spací část. Kapacita třídy je 24 dětí.

Zaměstnanci organizace v MŠ

Vedoucí učitelka MŠ Bc. Michaela Kubicová má za sebou 5 let praxe v oblasti vzdělávání a výchovy dětí se speciálními potřebami. Do MŠ Olšovec nastoupila v lednu 2023. Je klidná, milá a ve vašich dětech dokáže vzbudit zájem o práci, vypěstovat řád a naučit samostatnosti.

Učitelka MŠ paní Hana Doležalová nastoupila do MŠ v září 2021. Je učitelkou s velkým potenciálem nápadů a to zejména v oblasti pohybu, hudby, výtvarného a praktického života.

Zázemí a nesmírnou pomocí je naše domovnice a výdejkyně stravy, paní Petra Folterová. Stará se o každodenní chod, úklid a pořádek. Zabezpečuje nám a dětem jídelní servis a práce s tím spojené.

Prostory MŠ

Naše mateřská škola se nachází cca 150m od hlavní silnice na Partutovice a Potštát směrem na obec Střítež nad Ludinou.  Před bránou MŠ se nachází menší parkoviště. Za branou se rozprostírá rozlehlá velká zahrada s herními prvky – pískoviště, houpačky, skluzavky, tunel, šikmé plošiny s nášlapy a schody, ovál pro běh či jízdu na odrážedle a kole. Máme i malou zahrádku, kde pěstujeme a zároveň pozorujeme sezónní rostlinky – hrášek, fazole, jahody, brambory….atd. Celá zahrada je lemovaná vzrostlými ovocnými stromy, které nám v létě poskytují ochranu před sluncem, a sladká jablka.

Zápis do MŠ

Zápis do MŠ se koná v termínech od 1.5. do 16.5. v budově MŠ, o konkrétním termínu se informujte v mateřské škole. Další potřebné informace a dostupná dokumentace je na stránkách e-zapis.cz.